CANLI TOMBALA NASIL OYNANIR?

Tombala, top karıştırma makinesinden toplar çekilerek üzerinde numara yazılı kâğıtlarla oynanan bir şans oyunudur. Ayrıca bu kartta bütün numaraların doldurulmasıyla kazanılan en büyük ödüle ya da bütün numaraların kapatılmasına da "tombala" denir.

Oynanışı

Genellikle top karıştırma için özel olarak üretilmiş, basınçlı hava ile topları karıştıran bir makineden toplar teker teker çekilir. Krupiyerlerimiz tarafından çekilen toplar canlı yayında oyuncularımıza gösterilir ve sesli olarak okunur.

Tombala oynamak isteyen oyuncular, yeni başlayacak seans için toplamda 135* kart içinden 1 veya daha fazla kartı satın alarak o seansa katılabilir.

Oyun kartları üç satırdan oluşur ve her satırda 5 adet numara mevcuttur. Her kartta toplam 15 farklı numara mevcuttur.

Krupiyerlerimiz tarafından çekilen sayıları aşağıdaki kurallara göre ilk tamamlayan kartlar belirtilen ödülleri kazanır. Seans tombala yapılana kadar devam eder.

Bir kart üzerindeki bir satır tamamen kapatılırsa buna "birinci çinko" denir, İkinci sıra dolduğunda "ikinci çinko", kâğıdın tamamındaki numaralar kapatılırsa "tombala"  ikramiyesiniz kazanmış olur. Aynı anda tombala veya çinko yapan kişiler ödülü paylaşır.

Seans tamamlandıktan sonra, kartların satış önceliği son satın alan kişide bulunmakta ve tekrar satın alınabilmesi için süre verilmektedir.

Kurallar

 

 • Tek bir satırdaki 5 numarayı ilk tamamlayan oyuncular 1.Çinko ödülünü alır.
 • İki satırda 10 numarayı ilk tamamlayan oyuncular 2.Çinko ödülünü alır.
 • Kart üzerindeki tüm numaraları tamamlayan oyuncular Tombala yapar.
 • Tulum ikramiyesini kazanmak için kişi tek bir kart ile ortaksız olarak 1. Çinko 2. Çinko ve Tombalayı sıralı olarak ayni kart ile yapmalıdır.
 • İlk 5 Top* özel ödülünü kazanmak için seans başlangıcından itibaren çekilen ilk 5 topun kartınızda olması ve ilk 5 topta birinci çinkoyu tamamlamanız gerekmektedir.
 • İlk 15 top* özel ödülünü kazanmak için seans başlangıcından itibaren çekilen ilk 15 topun karınızda olması ve ilk 15 topta birinci çinkoyu tamamlamanız gerekmektedir.
 • Jackpot özel ikramiyesini kazanmak için 150* kart boyunca herhangi bir ikramiye kartlarınıza isabet etmemesi gerekmektedir. Ödül kazanamadığınız ve satın aldığınız 150. Kartla seans bittiğinde Jackpot’da biriken tutarın %80’i* hesabınıza anında yansıtılır. %20* havuzda durmaya devam eder.
 • Bonus Kart sistemimizde her 5* kart alana 6. Kart hediye olarak verilmektedir. 12 kart satın alırsanız toplamda 10 kart bedeli ödemiş olursunuz 2 kart sistem tarafından size hediye edilir.
 • Yazı-Tura Kazandığınız her ikramiyeyi yazı tura atarak ikiye katlayabilir veya tamamen kaybedebilirsiniz. RNG sertifikaları ile doğruluğu kanıtlanmış ve sertifikalandırılmış şekilde %50 ihtimaliniz bulunmaktadır.
 • Hediye (Bonus) kartlar ile tulum ve özel ödül ikramiyeleri kazanılamamaktadır.

 

Oyun Tipleri:

Sistemizde iki tip top çekimi vardır.

 • Canlı Yayın – Toplar canlı yayında krupiyerlerimiz tarafından çekilmektedir.
 • Otomatik – Toplar sistem tarafından özel bir algoritma ile tamamen rastgele(RNG) oluşturarak çekilmektedir.

 

Seçim Tipleri:

Sistemimizde iki tip numara seçim tipi mevcuttur.

 • Otomatik – Krupiyelerimiz tarafından çekilen numaralar satın aldığınız kartlar üzerinde sistem tarafından otomatik olarak işaretlenir.
 • Manuel – Krupiyelerimiz tarafından çekilen numaralar satın aldığınız kartlar üzerinde sizin tarafınızdan çıkan numaralar seçilerek işaretlenmek zorundadır. İşaretlemediğiniz takdirde ikramiyeye hak kazansınızda ödül miktarınız hesabınıza yansımaz.
Otomatik seçim tipindeki odalarda bir kart destesinden maksimum 24* adet satın alabilirsiniz. Manuel seçim tipindeki odalarda bir kart destesinden maksimum 12* adet satın alabilirsiniz.

 

Ödül Dağıtım Tipleri:

Sistemimizde iki tip ödül dağıtımı mevcuttur.

 • Sabit Ödüller – Ödül miktarının önceden belirlendiği yapıdır. 135 kart için numara çekilir.
 • Canlı Kart – Ödül,satılan kart adedine göre değişir. Numaralar o odaya özel olarak sadece satılan kartlar için çekilir. Oranlar lobiden, verilecek ödüller ise ilgili odadan takip edilebilir.

 

(*) işaretli alanlar değişkendir ve oynanan odalara göre değişiklik göstermektedir.